Elbademi Çiftliği, Kaş / Antalya

İletişim:
Aydın Çukurova,
eposta: aydin@aydincukurova.com,
GSM: 532 3740219 
Çukurbağ Köyü / KAŞ – Antalya 
www.elbademiciftligi.com

Merhabalar,

Üretim yerimiz: Antalya ili Kaş ilçesi Çukurbağ Köyü’ndeki 3 farklı yerleşkeden oluşan kendi çiftliğimizdir. Ürünlerimiz; Badem çeşitleri ( Elbademi, Diş bademi, Taş bademi, Acı badem çeşitleri) Zeytin (yeşil kırma ve çizik zeytin), Keçiboynuzu (meyvesi, pekmezi, tozu/unu), Nar çeşitleri (ekşisi), Üzüm (sirke, pekmez), Nohut, Şifalı bitki ve baharat çeşitleri (Nane, Kekik, Adaçayı, Dağ Çayı/Sarıçay, Fesleğen, Ekinezya, Aynı Safa, Hodan, Kişniş, Enginar yaprağı kurusu..vs), Susam (tahin), Enginar, Bakla.. ve satış amacı olmayan mevsimindeki her tür sebze ve elma, armut, kayısı, ceviz, kiraz gibi muhtelif meyve ağaçları..

Toplam arazi miktarı: 3 farklı yerleşke olarak yaklaşık 53 000 m2’dir. Pek çok ürün badem ve diğer yüksek ağaçları arasında 2. ürün olarak ekilir / ekilidir. Bahçemizde 2 adet köpeğimiz ve 20 kadar da kanatlı (tavuk) hayvanımız var.

Üretimimiz doğaldır, sistemik kimyasallar kullanılmamaktadır.. ( 3 yıl öncesinde de NOP CERT Organik sertifikasyon kuruluşu tarafından Organik süreçteydi ancak firmanın nedenini bilemediğimiz-açıklaması yapılmayan bir nedenle kapanması sonucu bu hakkımız bitmiş oldu ancak şu an yeni bir sertifikasyon kuruluşu ile bu hakkımızı alma adına yeniden organik sertifika süreci için MAGENTA firması ile anlaşılmış ve Organik Serifika süreci prosedürleri hazırlık aşamasındadır..)

Kendi bahçemizden yetiştirdiğimiz ürünlerle kendi doğal mücadele yöntemlerimiz ve Agrikem’in organik sertifikalı ilaçlarını kullanmaktayız (Power aid, Delfin w, Mastercop.. vs)

Ara ürün olarak ekilen bakla ve fiğ yanı sıra kardeş bitkiler yöntemi kullanılmaktadır.

Çiftliğimizdeki iş gücü yurtiçi ve yurtdışından gelen gönüllülerle yürütülür. “Budama” ve “aşılama” gibi uzmanlık isteyen alanlarda yakın köylerden profesyonel destek alınır..

 

DBB katılımcılarıyla iletişim için e-posta listesini ve diğer İnternet imkanlarını düzenli olarak kullanabilirim.

DBB  katılımcılarının çeşitli sorularına cevap verebilir, iş yoğunluğunun olmadığı dönemlerde üretim alanlarınızı ziyarete ve kolektif denetime açabilirim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s