NASIL SİPARİŞ VERİRİM?

> ENGLISH

DBB Web sitesi herhangi bir ‘sanal pazaryeri’ veya ‘satış sitesi’ içermez. DBB içinde lojistik hizmeti sunan özel bir yapı yoktur. İsteyen herkes üreticilerden bireysel veya toplu siparişler yapabilir, ödemeyi de doğrudan üreticiye yapar. 

DBB grubu duyarlı üreticiler ile alıcıları yakınlaştırmayı, iletişimi ve teması artırmayı, karşılıklı güven oluşturmayı hedefler ve her türlü aracısız ürün temini yöntemini destekler.

Üreticilerin DBB grubuna yönelik duyurularını alabilmek için bir “DBB katılımcısı” olmanız, yani DBB e-posta iletişim listesine üye olmanız gerekir. DBB e-posta listesine üye olmak için  Ankara’da veya yakın çevresinde ikamet etme koşulu vardır.

Bütün grup katılımcıları, ürünlerin nakliyesi ve teslimiyle ilgili olarak kolektif ve yenilikçi çözümler geliştirmeye ve yardımlaşmaya teşvik edilir (ortak siparişler, mekan sağlama, vs.). DBB özellikle “topluluk destekli üretim” (TDÜ) örgütlenmelerini teşvik eder. Örneğin semt grupları oluşturmak yoluyla toplu siparişler yapabilir  ve nakliye/dağıtım için gereken maliyetleri ve emeği grup içinde paylaşabilirsiniz.  Toplu siparişlerle ilgili bir kılavuzu bu sayfada bulabilirsiniz.

DBB katılımcısı olmasanız da, DBB’de yer alan üreticilerin tanıtım sayfalarına ve iletişim bilgilerine erişebilirsiniz. Onlarla birebir temas kurup bireysel veya toplu ürün siparişi yapmanın yollarını öğrenebilirsiniz.